دانشنامه آثار موسیقی محسن چاوشی

بهروز صفاریان

بیوگرافی بهروز صفاریان ، درباره بهروز صفاریان ، زندگی نامه بهروز صفاریان ، تاریخ تولد بهروز صفاریان ، آثار منتشر شده بهروز صفاریان ، کتاب های بهروز صفاریان ، آهنگ های بهروز صفاریان ، آهنگ جدید بهروز صفاریان، دانلود آهنگ جدید بهروز صفاریان ، همکاری جدید محسن چاوشی با بهروز صفاریان ، رزومه بهروز صفاریان ، سوابق کاری بهروز صفاریان ، بهروز صفاریان کیست؟ ، سن بهروز صفاریان ، آهنگ جدید محسن چاوشی با بهروز صفاریان ، ترانه سرا و شاعر بهروز صفاریان ، تنظیم بهروز صفاریان ، میکس و مستر بهروز صفاریان ، همخوان محسن چاوشی با بهروز صفاریان ، همخوانی چاوشی با بهروز صفاریان

بهروز صفاریان
بهروز صفاریان آهنگساز موسیقی پاپ است که در نظرسنجی بهترین‌های سال ۹۱ موسیقی پاپ ایران از سوی مجله ترانه‌ماه، در دو بخش آهنگساز و تنظیم کننده به عنوان ده نفر برتر معرفی شد. سابقه فعالیت صفاریان به سال ۱۳۷۶ برمی­ گردد.

بهروز صفاریان در روز ۲۴ بهمن سال ۵۶ به دنیا آمد. او فرزند چهارم و آخر خانواده است. او دو برادر و یک خواهر دارد. برادر اولش با نام بهزاد ۱۲ سال از او بزرگ‌تر است و شش سال است در آلمان زندگی می‌کند. پدر و مادرش در اداره پست همکار بودند. بهروز در پنج سالگی برای اولین بار دستش به ساز خورد و از ارگ برادرش بهزاد استفاده کرد. خانواده‌اش به خاطر آن که موقعیت تحصیلی او به خطر نیفتد، اجازه نمی‌دادند در کودکی به سمت موسیقی بیاید. یازده ساله بود که قرار شد یک کیبورد از آلمان برای او بفرستند، اما ساز رؤیایی بهروز به آلمان مرجوع شد. سرانجام در ۱۳ سالگی صاحب کیبورد شد. او از افرادی که کیبوردهای پیشرفته‌­تر داشتند، سازهایشان را امانت می‌گرفت و برایشان ریتم می‌ساخت و گرچه دستمزدی نمی‌گرفت، اما از این که امکان دسترسی به سازهای جدید را داشت، رضایت پیدا می‌کرد. بعد از دوران راهنمایی، به هنرستان برق رفت اما پس از چند ماه به آرزویش رسید و سر از هنرستان موسیقی درآورد. بهروز صفاریان پس از فارغ‌التحصیلی از هنرستان موسیقی، همکاری خود را با صدا و سیما با ساخت قطعهٔ آی آدمای مهربون به خوانندگی قاسم افشار آغاز کرد. بهروز صفاریان و شادمهر عقیلی دورادور یکدیگر را می‌شناختند، اما در محیط صدا و سیما به منظور همکاری به توافق رسیدند. نتیجه این همکاری آلبوم مسافر بود که نقطه­ عطفی در موسیقی پاپ ایران به شمار می ­رود. او در آلبوم دهاتی شادمهر یک قطعه را ساخت و تنظیم کرد، سپس در آلبوم نخست برادرش، بهنام صفاریان با نام دورنگی بار مدیریت هنری را به دوش کشید و با فروش فوق­ العاده این آلبوم جایگاهش را ارتقاء بخشید. از سال هشتاد تا هشتاد و یک رهبر گروه محمد اصفهانی بود و سپس به عنوان مدیر هنری نون و دلقک فعالیتش را آغاز کرد. اما شگفتی­ های او در عرصه موسیقی ادامه داشت نام او به عنوان اولین تنظیم کننده آلبوم مجاز رپ فارسی با تولید اسکناس از شاهکار بینش‌پژوه در تاریخ موسیقی ایران ثبت شد. بار دیگر توانایی­هایش را در آلبوم غریبه از فریدون آسرایی به همگان ثابت کرد و آلبومی با قطعاتی به دور از سلیقه عوام و با خواننده­ای گمنام را به یکی از پرفروشترین‌های تاریخ موسیقی ایران بدل کرد. شبح با موسیقی او و صدای برادرش به عنوان بین­ ا­­­­­لمللی ­ترین آلبوم سال برگزیده شد. در آلبوم بی­خوابی چهره ­ای دیگر از سعید شهروز را به او و طرفدارانش شناساند و ثابت کرد که همواره باید از همکاری با او، توقعی متفاوت داشت اتفاقی که در آلبوم ۱۴ از علی لهراسبی هم تکرار شد و این بار هم آلبومش در جایگاه پرفروش­ترین‌­ها تکیه زد. 
او همچنین در طی این سالها با خوانندگانی مانند خشایار اعتمادی، مهرزاد اصفهان پور، محمد خاکپور و … همکاری کرده که حاصل این همکاری­ها، از بهترین‌های پرونده کاری این هنرمندان است. باید به تو برگردم از آخرین پروژه­ هایش و حاصل همکاری مجدد با خشایار اعتمادی است که مدت­ها است مخاطبان موسیقی مشتاق شنیدن آن هستند. همکاری محمد اصفهانی و صفاریان در سال ۸۱ و آلبوم فاصله موج نو و جدیدی را در عرصه موسیقی پاپ در پی داشت. اتفاقات خوبی که برای این آلبوم و سبک آن رخ داد باعث شد که روند عمر هنری بهروز صفاریان تغییراتی اساسی را به خود ببیند و او بیشتر و بیشتر در بین اهالی موسیقی مورد توجه قرار بگیرد. اصفهانی و صفاریان آخرین بار یک سال و نیم پس از انتشار آلبوم فاصله در کنار هم دیده شدند و همکاری مشترکشان ادامه داشت. موفقیت‌های گسترده‌ای که این آلبوم برای صفاریان رقم زده بود باعث شد که او به شدت سرگرم کارها و پیشنهادات جدید شود و همین باعث قطع همکاری اش با اصفهانی شد. از همکاری او با صدا و سیما همواره بهترین اتفاقات حاصل شده، مثل ماه با صدای خودش، فاصله‌ها با صدای علی لهراسبی عبور شیشه‌­ای با صدای علی لهراسبی، پیله‌­های پرواز با صدای علی لهراسبی، دلنوازان با صدای علی لهراسبی، تقدیر با صدای احسان خواجه‌امیری، تکیه بر باد با صدای محمد اصفهانی، شهر باران با صدای محمد علیزاده، کِی قراره نجاتم بدی با صدای سعید شهروز و ... تنها بخشی از این همکاری است که هر یک خاطره خوشی را در ذهن مخاطبان به یادگار گذاشته‌اند. 
صفاریان در سال ۱۳۸۸ با فیلم «طهران تهران» از داریوش مهرجویی و مهدی کرم‌پور به موسیقی متن فیلم نیز روی آورده است که البته صفاریان در این فیلم آهنگسازی اپیزود اول یعنی طهران: روزهای آشنایی به کارگردانی داریوش مهرجویی به عهده دارد. او تصمیم دارد که تجربه‌های درخشانش را در این وادی نیز به ثبت برساند.

آثار منتشر شده

1395/3/17
1394/10/6
«شهرزاد»
1394/7/10
«به رسم یادگار»
1394/7/5
«همخواب»
1394/5/1
«بی قرار»
1394/1/1
«مادر»